BGP

vesti

Da li znate o patch kablu za kondicioniranje režima?

Velika potražnja za povećanjem propusnog opsega podstakla je izdavanje standarda 802.3z (IEEE) za Gigabit Ethernet preko optičkih vlakana. Kao što svi znamo, 1000BASE-LX primopredajni moduli mogu da rade samo na jednomodnim vlaknima. Međutim, ovo može predstavljati problem ako postojeća optička mreža koristi višemodna vlakna. Kada se jednomodno vlakno pokrene u višemodno vlakno, pojaviće se fenomen poznat kao Differential Mode Delay (DMD). Ovaj efekat može prouzrokovati generisanje više signala koji mogu zbuniti prijemnik i proizvesti greške. Da biste rešili ovaj problem, potreban je patch kabl za kondicioniranje režima. U ovom članku, neka saznanja o patch kablovi za kondicioniranje režima biće uvedena.

Šta je preklopni kabl za kondicioniranje režima?

Patch kabl za kondicioniranje režima je dupleks višemodni kabl koji ima malu dužinu jednomodnog vlakna na početku dužine prenosa. Osnovni princip iza kabla je da lansirate svoj laser u mali deo jednomodnog vlakna, a zatim je drugi kraj jednomodnog vlakna spojen na multimodni deo kabla sa pomeranjem jezgra od centra multimodnog vlakna. влакно.

Kao što je prikazano na slici

Cord

Ova ofset tačka stvara lansiranje koje je slično tipičnim višemodnim LED lansiranjima. Korišćenjem ofseta između jednomodnog i višemodnog vlakna, patch kablovi za kondicioniranje režima eliminišu DMD i rezultujući više signala omogućavajući korišćenje 1000BASE-LX preko postojećih multimodnih kablovskih sistema. Stoga, ovi patch kablovi za kondicioniranje režima omogućavaju kupcima nadogradnju njihove hardverske tehnologije bez skupe nadogradnje njihove fabrike vlakana.

Neki saveti kada koristite preklopni kabl za kondicioniranje režima

Nakon saznanja o nekim znanjima o patch kablovima za kondicioniranje režima, ali da li znate kako da ih koristite? Zatim će biti predstavljeni neki saveti za korišćenje kablova za kondicioniranje režima.

Patch kablovi za kondicioniranje režima se obično koriste u parovima. Što znači da će vam trebati patch kabl za kondicioniranje režima na svakom kraju da povežete opremu sa postrojenjem kablova. Dakle, ovi patch kablovi se obično naručuju u brojevima. Možda ćete videti da neko naručuje samo jedan patch kabl, onda je to obično zato što ga drže kao rezervni.

Ako je vaš 1000BASE-LX primopredajni modul opremljen SC ili LC konektorima, obavezno povežite žutu nogu (jednomodnu) kabla na stranu za prenos, a narandžastu (višemodnu) na stranu za prijem opreme . Zamena prenosa i prijema se može izvršiti samo na strani kablovske fabrike.

Preklopni kablovi za kondicioniranje režima mogu da konvertuju samo jednomodnu u višemodnu. Ako želite da konvertujete multimod u single-mode, onda će vam biti potreban medijski konverter.

Osim toga, patch kablovi za kondicioniranje režima se koriste u prozoru optičke talasne dužine od 1300 nm ili 1310 nm i ne bi trebalo da se koriste za prozor kratke talasne dužine od 850 nm kao što je 1000Base-SX.

Mode conditioning patch cords

Zaključak

Iz teksta znamo da patch kablovi za kondicioniranje režima zaista značajno poboljšavaju kvalitet signala podataka i povećavaju daljinu prenosa. Ali kada ga koristite, morate imati na umu i neke savete. RAISEFIBER nudi patch kablove za kondicioniranje režima u svim varijantama i kombinacijama SC, ST, MT-RJ i LC optičkih konektora. Svi RAISEFIBER-ovi patch kablovi za kondicioniranje režima su visokog kvaliteta i niske cene.


Vreme posta: 03.09.2021